Powstaje nowy dom dla małych uchodźców

Powstaje nowy dom dla małych uchodźców

120 dzieci z Charkowa będzie miało nowy dom w Worochcie, w obwodzie iwanofrankiwskim. W adaptacji budynku sanatorium na nowy dom dziecka dla małych uchodźców z Charkowa pomagają władze województwa opolskiego.

Na terenie nieczynnego sanatorium, chcemy wspólnie z władzami obwodu stworzyć dom dziecka dla dzieci z Charkowa, które już tam przebywają. Mój apel o wspólną pomoc spotkał się z niesamowitym odzewem naszych partnerów w Europie. Burgundia, Nadrenia Palatynat, Kraj Ołomuniecki i Styria, wszyscy zaangażowali się pod względem finansowym. I za to im wszystkim bardzo, bardzo dziękuję – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Właśnie zakończył się pierwszy etap tego trudnego procesu. Przygotowania do zakupów i organizacji pierwszego transportu trwały dość długo, ale trzeba było dopełnić wszystkich skomplikowanych formalności, by z sukcesem wysłać do Ukrainy materiały budowlane, na które tak niecierpliwie czekają partnerzy z regionu iwanofrankiwskiego.

Pierwszy transport dojechał właśnie na miejsce. To konwój trzech wyładowanych po brzegi ciężarówek – a w nich m.in. płytki, panele, armatura,  kleje, zaprawy, lampy, akcesoria elektryczne i hydrauliczne.

Jednak to nie koniec pomocy dla małych uchodźców z Charkowa. Remont budynku rozpoczyna się od czwartego pietra, a przed nami rozstrzygnięcia kolejnych przetargów na materiały budowlane. Kolejne transze będą przekazywane po rozstrzygnięciu przetargu przez urząd marszałkowski w Opolu w odstępach czterotygodniowych.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!