Poznają Polskę i wypoczywają

Poznają Polskę i wypoczywają

Kolejna grupa ukraińskiej młodzieży spędza aktywnie wakacje w naszym regionie. Tym razem hasło, które im towarzyszy, brzmi: Polska – jej wartości, tradycje i współczesność.

Fundacja na rzecz dzieci i młodzieży Piastun zaprosiła do województwa opolskiego kolejną grupę młodzieży. Przyjazd możliwy jest dzięki pieniądzom, przekazanym przez samorząd województwa opolskiego.

W trakcie pobytu dowiadują się wielu ciekawych faktów z życia środowisk polskich dawnego województwa stanisławowskiego (dzisiejszy obwód iwanofrankiwski) i poznają ślady ich obecności w województwie opolskim po zakończeniu drugiej wojny światowej.

Młodzież z obwodu iwanofrankiwskiego ma polskie korzenie. Przygotowano dla nich wycieczki edukacyjne, podczas których będą realizować tematykę wielokulturowości. Będą uczestniczyć w zajęciach promujących podtrzymywanie tradycji i kultury polskiej oraz tożsamości narodowej.

Młodzież weźmie również udział w grze miejskiej „Opole dawniej i dziś” oraz w panelach dyskusyjnych „Miejsce Polaków w historii dawnego Stanisławowa” czy „Młodzież we Wspólnocie Europejskiej”.

fot. Urząd Marszałkowski

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!