Przed nami 12. Opolski Festiwal Fotografii

Przed nami 12. Opolski Festiwal Fotografii

Kolejna odsłona święta fotografii rusza już 30 września. Przed nami artystyczna uczta pod bardzo intrygującym tytułem „Utopia”. 

Inicjatywa zadomowiła się w Opolu i rokrocznie zdobywa większe grono zainteresowanych i partnerów. W tym roku wsparcia finansowego udzielił także samorząd województwa opolskiego, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Andrzej Buła.

Październik to moc wydarzeń, a wystawy potrwają aż do grudnia. Przed nami piękna fotograficzna jesień.

To dwa miesiące pełne fotografii. Październik obfituje w wydarzenia, które odbywają się praktycznie co dwa dni. Ostatnie wystawy skończą się w grudniu. Cieszę się, że do naszych partnerów dołączył samorząd województwa opolskiego. Wśród kilkunastu festiwali w Polsce jesteśmy trzecim, gdzie miasto i województwo wspierają razem organizację takiego wydarzenia – mówił Michał Grocholski, fotograf, prezes Fundacji 2.8, organizator i pomysłodawca inicjatywy.

Festiwal to nie tylko wspaniałe wystawy, ale też spotkania z fotografią podczas praktycznych warsztatów.

Zapraszamy na spotkania autorskie i warsztaty fotograficzne dla mieszkańców. Zapisy już ruszyły. Wspólnie z Galerią Sztuki Współczesnej zapraszamy na warsztaty „Patrzę, widzę, fotografuję”. To idealna propozycja dla rozpoczynających przygodę z fotografią. Inna ciekawa inicjatywa to spotkanie z Bartłomiejem Talagą. Jego uczestnicy wyjdą na miasto, gdzie będą szukać ciekawych kadrów. Wspólne spotkanie zaowocuje stworzeniem książki fotograficznej – zachęcał Michał Grocholski.

W ramach festiwalu do obejrzenia będzie 16 wystaw 74 autorów. Będzie je można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych, Muzeum Śląska Opolskiego, Galerii Sztuki Współczesnej, Filharmonii Opolskiej, Wydziale Sztuki UO, Dworcu Głównym, Kawiarni Kafka i na placu Jana Pawła II.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!