Przybywa zawodników na dwóch kółkach

Przybywa zawodników na dwóch kółkach

Opolskie kolarstwo ma silne tradycje i utytułowanych zawodników. Ważne są autorytety, kadra szkoleniowa, baza, ale także wsparcie finansowe. Pieniądze samorządu województwa wesprą Opolski Związek Kolarski w realizacji cennego projektu.

Od kilku lat widać efekty Narodowego Projektu Rozwoju Kolarstwa. Na terenie województwa opolskiego w 2015 roku działały 3 szkółki, w 2016 było ich już 8, a od roku 2017 już 12 szkółek, uczestniczących w programie. Trenuje w nich 180 dzieci. W ciągu 7 lat wkład samorządu województwa dla projektów centralnych Opolskiego Związku Kolarskiego wyniósł ponad 387 tysiące złotych.

Program upowszechniania sportu w szkółkach kolarskich obejmuje głównie obszar działania w zakresie prowadzenia zajęć sportowych w szkółkach przez nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów lub trenerów kolarstwa 2 razy w tygodniu po 2 godziny zajęć.

O tym, jak ważna jest systematyka i konsekwencja w budowaniu kadry przekonuje także marszałek Andrzej Buła:

Zawsze podkreślam, że powinniśmy mieć zabezpieczone finansowanie młodzieży 3-4 lata do przodu. Pracując z 10-latkiem mamy szanse wprowadzić go do kadry juniorskiej, czy to wojewódzkiej czy Polski. Najlepszym przykładem jest Patryk Stasz, który w tym roku zdobywał bardzo dobre wyniki na Tour de Pologne. To zawodnik z Kluczborka – mówi marszałek.

Samorząd województwa opolskiego na program przekazał tym razem 21 tysięcy złotych. Pieniądze wykorzystane będą jako wkład własny i wygenerują dodatkowych 114 tysięcy z programu centralnego na bieżący 2022 rok.

fot. Urząd Marszałkowski

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!