Rehabilitacja po COVID-19

Rehabilitacja po COVID-19

Już można się zgłaszać do projektu Samorządu Województwa Opolskiego, dotyczącego rehabilitacji osób z problemami zdrowotnymi wywołanymi przez COVID-19. Może w nim wziąć udział każdy dorosły mieszkaniec województwa opolskiego, odczuwający dolegliwości po przebytym COVID-19.

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego wraz ze Stobrawskim Centrum Medycznym w Kup, Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie i Centrum Terapii Nerwic w Mosznej, realizuje unijny pilotażowy projekt pn. „Rehabilitacja osób z deficytami zdrowotnymi wywołanymi przez COVID-19 w województwie opolskim”.

Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa opolskiego, którzy ukończyli 18 lat i odczuwają dolegliwości po przebytym COVID-19. Co ważne, nie ma konieczności udokumentowania przebytej choroby.

Projekt jest kompleksowy, zakłada zarówno rehabilitację ruchową i fizjoterapię na oddziale szpitalnym lub w domu u pacjenta, jak również terapię psychiatryczną i psychologiczną. Ten sam pacjent będzie mógł skorzystać z różnych form rehabilitacji w zależności od wskazań medycznych, aż do momentu pełnego usprawnienia.

Rehabilitacja będzie poprzedzona pełną diagnostyką każdego pacjenta w zakresie powikłań po COVID-19.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!