Rekordowe pieniądze dla Opolskiego

Rekordowe pieniądze dla Opolskiego

966 milionów euro – na taką kwotę w ramach regionalnego programu na lata 2021-2027 może liczyć województwo opolskie. To rekordowe pieniądze dla regionu i szansa na rekordowe inwestycje.

Marszałek województwa Andrzej Buła poinformował na konferencji prasowej, iż po ubiegłotygodniowym spotkaniu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej można już mówić o zwiększonej kwocie na realizację programu Europejskie Opolskie 2021-2027.

To niebagatelna kwota, zwłaszcza, że przeznaczona na sprawy społeczne. A te sprawy społeczne związane są z rynkiem usług społecznych, rynkiem pracy i rynkiem edukacji – mówił marszałek Andrzej Buła.

To m.in. kształcenie ustawiczne, czyli dostosowywanie kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku, to także wsparcie społeczeństwa przyjmującego migrantów i uchodźców oraz opieka długoterminowa.

W ramach wspierania społeczeństwa przyjmującego migrantów to centrum integracji cudzoziemców nie tylko w Opolu, ale i w powiatach, a w ramach opieki długoterminowej to m. in. funkcjonowanie już dobrze znanych Marszałkowskich Kurierów Społecznych.

Biorąc pod uwagę wkład własny do planowanych inwestycji to oznacza, że najbliższe lata to największe w historii województwa inwestycje, które wyniosą 5 miliardów 110 milionów złotych – podkreśla marszałek.

Rząd nadal nie zakończył negocjacji Umowy Partnerstwa z Komisją Europejską, ale marszałek szacuje, że do końca roku będzie czas na dobre i szczegółowe przygotowanie do zarządzania pieniędzmi europejskimi w regionie.

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!