Rowerzyści uciekali przed policją

Rowerzyści uciekali przed policją

Mandaty na kwotę 15 000 złotych – taka kara spotkała dwoje rowerzystów z naszego regionu. 32-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna nie zatrzymali się do kontroli, dodatkowo oboje byli nietrzeźwi.

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów jadących Bierawą. W pewnym momencie zauważyli dwoje rowerzystów, których styl jazdy wskazywał, że mogą być pod wpływem alkoholu. Jeden z funkcjonariuszy wyszedł na jezdnię dając im sygnał do zatrzymania. Jednak rowerzyści zamiast się zatrzymać – ominęli mundurowych i zaczęli uciekać.

Policjanci pojechali za nimi włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Dopiero to poskutkowało zatrzymaniem się cyklistów. Zostali oni poddani badaniu trzeźwości, które potwierdziło podejrzenia mundurowych. Okazało się, że 32-letnia kobieta miała blisko 1,5 promila, natomiast 42-letni mężczyzna niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości oboje otrzymali mandaty w wysokości 2 500 złotych. Z kolei za niestosowanie się do policyjnej kontroli, zarówno 32-latka, jak i i 42-latek zostali ukarani mandatem w wysokości 5 000 złotych.

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!