Rozpoczęły się kolonie dla dzieci z Ukrainy

Rozpoczęły się kolonie dla dzieci z Ukrainy

Sześćdziesięcioro dzieci z Ukrainy, przebywających w gminie Nysa, wyjechało na pierwszy turnus kolonijny do Lądka Zdroju. Będą tam do 10 lipca. To wypoczynek organizowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.

Do 10 lipca w Lądku Zdroju potrwa pierwszy turnus letniego wypoczynku, w którym udział bierze 60 dzieci z terenu gminy Nysa, która jako pierwsza zgłosiła swój akces do tego działania. Dzieci mają zapewniony wypoczynek w ładnym miejscu oraz mogą liczyć na ciekawe atrakcje w trakcie wyjazdu.

Drugi turnus potrwa do 11 lipca w Jarosławcu. Bierze w nim udział także 60 dzieci, tym razem z terenów gmin: Zawadzkie, Olszanka, Byczyna, Branice, Lewin Brzeski, Domaszowice, Gorzów Śląski i Namysłów.  ROPS planuje jeszcze osiem kolejnych turnusów wypoczynku podczas tych wakacji – łącznie pojedzie na kolonię około 600 dzieci i młodzieży.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu przygotowuje także turnusy półkolonijne w 18 gminach naszego województwa. Pierwsze rozpoczną się jeszcze w drugiej połowie lipca, a weźmie w nich około pół tysiąca dzieci z Ukrainy, przebywających w województwie opolskim.

Pieniądze unijne, którymi zarządza samorząd województwa, są także dla tych, którzy przyjechali do nas z Ukrainy. Dzięki nim dzieci będą mogły spędzić ciekawie wakacje. Marszałek Andrzej Buła w szybkim trybie uruchomił pieniądze europejskie i pierwsza grupa z Nysy wyjechała do Lądka Zdroju – mówi Daniel Palimąka z gabinetu marszałka województwa opolskiego.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!