Ruszył sezon na miejskich kąpieliskach

Ruszył sezon na miejskich kąpieliskach

Dzisiaj w Opolu wystartował sezon letni. Wraz z zakończeniem roku szkolnego otwarto basen letni – Błękitna Fala, a także dwa miejskie kąpieliska – Bolko oraz Malina.

Basen letni będzie dostępny aż do końca sierpnia od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 19:00, a w weekendy od 9:00 do 19:00.  Ratownicy na miejskich kąpieliskach będą czuwać nad bezpieczeństwem plażowiczów przez siedem dni w tygodniu od 10 do 19.

Na terenie obiektów nie zabrakło nowych atrakcji. Na Błękitnej Fali pojawił się mobilny wózek z lodami oraz został odrestaurowany plac zabaw dla dzieci. Na Kąpielisku Bolko dosypano piasek oraz pojawiła się budka z lodami, mała gastronomia a także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Z kolei na Kąpielisku Malina dosypano piasek oraz wydzierżawiono teren pod gastronomię.

Opolskie władze przypominają, że  kamionka Piast (ul. Wapienna), Kamionka Silesia (ul. Kępska) oraz staw za kościołem w dzielnicy Nowa Wieś Królewska nie są kąpieliskami miejskimi. Są to miejsca bez dozoru ratowników, ze stromymi urwiskami blisko brzegu i bardzo niebezpiecznym zejściem do wody. Obowiązuje na nich zakaz kąpieli.

fot. Urząd Miasta Opole

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!