Śniadanie samorządowe w WSSE „INVEST-PARK” w Opolu

Śniadanie samorządowe w WSSE „INVEST-PARK” w Opolu

11 maja w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” w Opolu odbyło się spotkanie przedstawicieli Spółki z samorządowcami reprezentującymi województwo opolskie, w ramach którego omówiono m.in. zasady programu Polska Strefa Inwestycji.

Podczas spotkania przedstawiono jak przebiega współpraca WSSE z przedsiębiorcami oraz zaprezentowano nowe inwestycje na trenerach strefy. Omówiono zasady programu Polska Strefa Inwestycji, dzięki którym samorządowcy mają możliwość uzbrojenia terenu inwestycyjnego w niezbędną dla przedsiębiorców infrastrukturę oraz przebieg współpracy WSSE z przedsiębiorcami.

Spotkanie rozpoczął Prezes Zarządu Piotr Wojtyczka. – Obecnie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna świętuje 25-lecie swojej działalności i jest to dodatkowy impuls do stworzenia wspólnych inwestycji a Państwo jako przedstawiciele samorządu jesteście kluczowi w całym procesie biznesowym. Bardzo dziękuję za Państwa obecność i życzę owocnych rozmów.

Na istotny temat związany z zieloną energią i niwelacją śladu węglowego, zwrócił uwagę Wiceprezes Zarządu dr inż. Paweł Kurtasz. – Konieczne jest odpowiednie przygotowanie terenów inwestycyjnych, które umożliwią korzystanie przedsiębiorcom z zielonej energii. Dlatego ważne jest, aby zbudować ofertę konkurencyjną, która przyciągnie firmy zarówno krajowe jak i zagraniczne.

Oficjalnemu programowi towarzyszyły rozmowy bezpośrednie, podczas których samorządowcy i przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogli wymienić się informacjami i konsultować działania nakierowane na powstawanie nowych projektów biznesowych. Kolejne tematy będą poruszane podczas następnych spotkań, ponieważ śniadania samorządowe będą miały charakter cykliczny.

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!