Stadion czeka generalny remont

Stadion czeka generalny remont

Nysa przez lata posiadała dwa stadiony, które wymagały dużych nakładów finansowych. W efekcie i Stadion Stali i Polonii nie przystawały do wymagań jakie stawiał XXI wiek. Dziś Stadion Polonii Nysa czeka generalny remont. Podobnie jak i obiekt przy ulicy Kraszewskiego.

Do remontu Polonii podchodziła już wcześniej burmistrz Jolanta Barska – niestety skończyło się na planach, zapowiedziach i wizualizacjach. O potrzebie zmian przy ulicy Sudeckiej mówiło się od dawna. Awans piłkarzy Polonii Nysa do III ligi tylko podsycał te apetyty. Ponadto stadion znajduje się w pobliżu licznych szkół oraz osiedli mieszkaniowych. Na dawnej bocznej płycie powstała Hala Nysa oraz wyznaczono duży parking, który jest w stanie obsłużyć zarówno imprezy rozrywkowe jak i sportowe.

Opolszczyzna otrzyma rekordowe 700 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Do Powiatu Nyskiego z tej kwoty trafi ponad 80 milionów złotych. Ponad 20 milionów będzie kosztował remont przy Sudeckiej.

Dzięki dofinansowaniu stadion Polonii zyska całkiem nowe oblicze. Powstaną nowe zadaszone trybuny (w barwach Polonii), nowa murawa, nowoczesne oświetlenie, bieżnia lekkoatletyczna, nowe szatnie i zaplecze turniejowe. Powstaną też (obok hali) dwa nowe korty (trawiaste) do tenisa ziemnego. Prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku!

Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy

Stadion Stali Gmina Nysa przekazała Państwowej Wyższej Szkole Zawodowe w Nysie – kliknij, aby przejść dalej.

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!