Starodruki czekają

Starodruki czekają

Szczęśliwie przetrwały zawieruchy wojenne, pożary, powodzie oraz zmiany systemów politycznych. Dziś po wielu latach starodruki zachwycają swoją precyzją i kunsztem wykonania. Wszyscy chętni będą mieli okazję, aby z bliska zobaczyć wiekowe pozycja.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu zaprasza – ekspozycja kolekcji starodruków. W zasobach biblioteki znajduje się ponad 100 ,,białych kruków”. Ochronę starodruków, remont pomieszczeń sfinansował Samorząd Województwa w ramach RPO 2014-2020.

Odrestaurowano i zdigitalizowano 4 z 12 cennych starodruków o tematyce nawiązującej do literatury i kultury Śląska, wyremontowano gruntownie Salonik, zakupiono sprzęt audiowizualny, specjalistyczny skaner, profesjonalne gabloty do prezentacji druków, opracowano słuchowisko o PBW i jej zbiorach oraz wyeksponowano przed wejściem do biblioteki multimedialną ławeczkę.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu

Ponadto w ramach działań projektowych przeprowadzono do tej pory prawie 100 godzin zajęć z zakresu historii druku i historii książki, w których wzięło udział prawie tysiąc uczniów, nauczycieli i studentów z Opolszczyzny

fot. Urząd Marszałkowski

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!