Startuje 5 edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Startuje 5 edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Druga połowa wakacji to czas na zgłaszanie zadań do 5 edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie, jak w poprzednich latach, do podziału na zadania w pięciu subregionach, są 3 miliony złotych. Warto sięgnąć po te pieniądze.

Rusza kolejna edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Już po raz piąty mieszkańcy regionu mają do dyspozycji 3 miliony złotych na realizację swoich pomysłów i inicjatyw. Zadania można zgłaszać od 1 sierpnia do 2 września.

Jak zaznacza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, na tym etapie bardzo ważna jest rzetelność i spełnienie wszystkich wymogów wynikających z regulaminu:

Uczulam na to, żeby wszystkie tabele zostały wypełnione. W poprzednich edycjach część pomysłów została odrzucona z powodu braków formalnych. Chcemy tego uniknąć. Na składanie wniosków jest miesiąc, to dużo czasu – mówi marszałek.

W sumie w trakcie poprzednich edycji w głosowaniach wzięło udział 420 tysięcy osób, zostało zrealizowanych 100 zadań za kwotę ponad 10 milionów 500 tysięcy złotych.

Wzorem lat ubiegłych, 3 miliony złotych zostaną równo podzielone pomiędzy 5 subregionów, czyli każdy subregion otrzyma 600 tysięcy złotych. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać zadania subregionalne (obejmujące co najmniej 2 powiaty) o wartości od 70 tysięcy zł do 150 tysięcy zł oraz zadania powiatowe o wartości od 50 tysięcy zł do 100 tysięcy zł.

Każdy mieszkaniec województwa opolskiego może zgłosić zadanie, wypełniając formularz zgłaszania zadań i przekazując go do urzędu osobiście lub listownie wraz z listą poparcia. Dla zadania subregionalnego powinno to być 100 podpisów mieszkańców subregionu, dla zadania powiatowego 50 popisów mieszkańców danego powiatu – dodaje marszałek.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!