Stawiają na sport młodzieżowy

Stawiają na sport młodzieżowy

Kluby sportowe z województwa opolskiego dzięki przekazanym przez urząd marszałkowski pieniądzom nie muszą się martwić o treningi najmłodszych. Część z nich podpisała już umowy w ramach konkursu „Marszałkowski Klub Sportowy”.

W województwie opolskim oprócz grantów dla znanych klubów sportowych, drużyn zawodowych i samych sportowców, zaproponowano pieniądze w postaci dotacji dla niewielkich klubów, wokół których skupia się młodzież i dzieci.

Do otwartego konkursu ofert dot. wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pod nazwą „Marszałkowski Klub Sportowy” wpłynęło 118 ofert. Po ocenie merytorycznej komisja zarekomendowała zarządowi województwa do dofinansowania 51 najwyżej ocenionych ofert.

Zarząd przyznał im łączne dofinansowanie w kwocie 500 tysięcy złotych.

To jest stosunkowo młody konkurs, ale cieszy się wielką popularnością. Adresujemy go do małych klubów, które nie otrzymały pieniędzy w ramach konkursów dla dużych klubów. Często prezes jest również trenerem i opiekunem młodzieży. Zależy nam na masowości, daniu możliwości znalezienia najmłodszym swojej dyscypliny. W naszym województwie stawiamy na sport młodzieżowy – mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!