Świetny prezent w dobrym czasie

Świetny prezent w dobrym czasie

Samochód Dacia Sandero, użytkowany do tej pory przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu, trafił do  Schroniska im. Brata Alberta w Pępicach. To prezent „na czasie”, bo schronisko straciło kilka tygodni temu swoje auto.

Marszałek województwa Andrzej Buła, w towarzystwie dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu Bartłomieja Horaczuka, przekazał schronisku im. Św. Brata Alberta w Pępicach auto, które – jak się okazało – jest tam bardzo potrzebne. Samochód marki Dacia Sandero był do tej pory użytkowany przez ZDW.

To ważny moment dla mieszkańców tego miejsca, dla osób, które na co dzień potrzebują naszego wsparcia. Bo też ten moment poprzedził ciąg kilku zdarzeń – mówił marszałek, Andrzej Buła.

Dwa tygodnie wcześniej spaliło się jedyne auto, z którego korzystali pracownicy placówki.

Dlatego z utęsknieniem czekaliśmy na ten podarunek. No i stało się. Samochód już jest na naszym placu i będzie wykorzystywany dla pomocy mieszkańcom – cieszy się kierownik schroniska, brat Ryszard Winiarz.

Marszałek, przekazując kluczyki do auta mówił, że naczelną zasadą, jaką kieruje się zarząd województwa, jest pomaganie tym, którzy pomagają innym.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!