Szpital położniczy w Opolu pięknieje

Szpital położniczy w Opolu pięknieje

Zakończył się remont pierwszego piętra w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii. To ostatni etap unowocześniania tego opolskiego szpitala, którym zarządza samorząd województwa. Wartość całego projektu, współfinansowanego z funduszy unijnych, to prawie 3 miliony 500 tysięcy złotych.

Trzy piętra Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii to nowoczesne pomieszczenia zabiegowe, komfortowe sale i całkowicie nowe i dodatkowe łazienki. Na pierwszym piętrze, tak jak i na wyższych kondygnacjach, na pacjentki czekają wyposażone w nowe łóżka sale. Pomieszczenia zyskały również przyjazną kolorystykę.

Wartość projektu to prawie 3 miliony 500 tysięcy złotych. Remont został wspófinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014- 2020.

W trakcie remontu szpitala okazało się, że należy wymienić piony wodno-kanalizacyjne, przebudować  instalacje gazów medycznych oraz  wykonać nowe zabezpieczenia ścian. Szpital otrzymał na ten cel dodatkowe pieniądze.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W skali roku rodzi się w nim  około 3 tys. dzieci, hospitalizowanych jest ponad 10 tys. pacjentów.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!