Szykuje się strajk generalny na kolei

Szykuje się strajk generalny na kolei

Kolejna grupa zawodowa w Polsce szykuje się do strajku generalnego. Tym razem kolejarze z Polregio zapowiadają strajk generalny. Spółka już informuje, że w tym dniu może być problem z podróżą ich pociągami. Strajk został zapowiedziany na 16 maja.

Kolejarze walczą o podwyżki, a w referendum niemal 100 proc. maszynistów opowiedziało się za strajkiem. Związki zawodowe w spółce domagają się podwyżki wynagrodzeń o 700 zł z wyrównaniem od 1 grudnia 2021 roku. Z kolei Polregio tłumaczy, że taki wzrost wynagrodzeń oznaczałby dużą stratę dla spółki i spory spadek rentowności. Dodajmy, że rozmowy na temat wzrostu wynagrodzeń trwają od października.

Zarząd proponował 400 złotych od pierwszego grudnia plus 500 złotych jednorazowej gratyfikacji, ale dopiero po zaktualizowaniu planów finansowych na poziomie marszałków poszczególnych województw. Tu dochodzimy do ściany, bo tak podpisane porozumienie nie zostałoby w praktyce zrealizowane. Wymagałoby zgody wszystkich marszałków – Krzysztof Bączek wiceprzewodniczący Federacji Związków Zawodowych Kolejarzy

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!