Teatr wielu głosów, różnych spojrzeń

Teatr wielu głosów, różnych spojrzeń

O tym, jak będzie kolejny sezon Teatru im. Jana Kochanowskiego, dowiemy się zapewne niebawem. Natomiast miniony sezon 2021/2022 był dla opolskiej sceny niezwykle intensywny.

Z początkiem września ubiegłego roku teatr otworzył się po gruntownej modernizacji. Przypomnijmy – jej całkowity koszt przekroczył 26 milionów złotych, a inwestycja została zrealizowana z funduszy unijnych i budżetu województwa, tworząc zupełnie nową jakość opolskiego teatru.

Miniony sezon, w tej zmienionej przestrzeni, był niezwykle bogaty w wydarzenia. Zakończył się bilansem dziesięciu premier, dwóch edycji Opolskich Konfrontacji Teatralnych i ponad dziewięćdziesięciu wydarzeń Centrum Edukacji Kulturalnej. Repertuar tworzyły w dużej mierze polskie i światowe utwory współczesne oraz  teksty pisane specjalnie na opolską scenę.

To m.in.  sceniczna prapremiera sztuki Iwana Wyrypajewa „Badania ściśle tajne” w reżyserii Norberta Rakowskiego, to także spektakl „Los Endemoniados/Biesy” Marcina Wierzchowskiego – przedstawienie, będące luźnym nawiązaniem do powieści Dostojewskiego.

Pierwszy sezon działalności ma za sobą Centrum Edukacji Kulturalnej (CEK), organizujące wydarzenia edukacyjne, kulturalne i ruchowe dla osób w różnym wieku. W ramach CEK-u działa także Teatralna Rada Młodych.

Widzowie, licznie obecni na wszystkich spektaklach i uczestniczący w warsztatach, projektach edukacyjnych i spotkaniach, już niecierpliwie czekają, co przyniesie kolejny sezon.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!