To było gorące Święto Województwa Opolskiego!

To było gorące Święto Województwa Opolskiego!

19 czerwca, w upalną niedzielę w Mosznej bawiły się tysiące Opolan i turystów, którzy ten weekend spędzali w naszym regionie. Święto Województwa Opolskiego, organizowane po pandemicznej przerwie, przyciągnęło wielu gości.

Organizatorom sprzyjała wspaniała pogoda, która pozwoliła na wypoczynek w plenerze. Wspólna radość z utrzymania naszego regionu na mapie Polski, połączona została – jak to już jest tradycją od kilku lat – z przeglądem artystycznym twórczości ośrodków kultury w regionie „Opolskie Szmaragdy”, a w tym roku także z wręczeniem stypendiów „Marszałkowskie Talenty”.

Na gości czekało także mnóstwo atrakcji, dla całych rodzin, dla starszych i młodszych – były stoiska tematyczne, przygotowane przez jednostki samorządu województwa, przez regionalne organizacje i stowarzyszenia, była strefa zabaw, były warsztaty, gry i pokazy.

Ale ja już zapraszam na nasze rajdy rowerowe po regionie, bo to kolejna, już sportowo-rekreacyjna odsłona święta. Bo to ważne, żebyśmy pokazywali nasze poczucie przynależności do tego regionu właśnie poprzez najbliższe nam aktywności – mówi marszałek, Andrzej Buła.

Przypomnijmy – Święto Województwa Opolskiego, zgodnie z przyjętą przez sejmik województwa rezolucją, przypada 7 czerwca, na pamiątkę utworzonego w 1998 roku „Łańcucha nadziei”, kiedy to dziesiątki tysięcy mieszkańców Opolszczyzny wyległo na ulice swych miejscowości, by zamanifestować sprzeciw przeciwko próbom likwidacji województwa. Obchodzone jest uroczyście zazwyczaj w jeden z czerwcowych weekendów.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!