Tysiące uczniów na Opolszczyźnie już z wyprawką szkolną

Tysiące uczniów na Opolszczyźnie już z wyprawką szkolną

Opolski ZUS bez przerwy wypłaca pieniądze z programu „Dobry Start”. Od połowy lipca na konta osób wnioskujących trafiło z tego tytułu niemal 26 milionów złotych. W regionie rodzice i opiekunowie złożyli dotąd wnioski obejmujące świadczeniem niemal 98 tys. uczących się dzieci.

Chociaż mijają dwa tygodnie od rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023, to nie oznacza to, że pieniądze na wyprawkę szkolną przepadły. ZUS przypomina, że termin na złożenie wniosku o wypłatę pieniędzy z programu „Dobry Start” upływa 30 listopada br. Po tej dacie nie będzie opcji na pozytywne rozstrzygnięcie w sprawie dodatku na wyposażenie tornistrów. Ci rodzice, którzy przesłali elektroniczne wnioski w lipcu lub sierpniu mają gwarancję otrzymania 300 zł do końca września. Na zweryfikowanie wniosków, które wpłyną od października ZUS ma 2 miesiące.

– Opolski ZUS regularnie zasila rachunki bankowe osób wnioskujących o to 300 złotowe wsparcie dla dzieci i młodzieży szkolnej. Dotychczas wypłaciliśmy w regionie około 86,5 tysiąca świadczeń w ramach wyprawki szkolnej. Wnioski o „300 plus” można nadal wypełniać między innymi na Platformie Usług Elektronicznych ZUS przy pomocy specjalnego kreatora wniosków – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

W województwie największa pula pieniędzy jest póki co udziałem rodziców i opiekunów ze stolicy województwa oraz powiatu opolskiego. Otrzymali oni na ten cel 6 mln 621 tys. zł. Dotąd w Opolu i gminach powiatu opolskiego świadczeniem jest objętych ponad 18,6 tys. uczniów.

 

Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, wnioski mogą być składane wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały, tj. Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.

Sebastian Szczurek

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

województwa opolskiego

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!