Ulica Krapkowicka znów przejezdna

Ulica Krapkowicka znów przejezdna

Od dziś kierowcy znów mogą przejechać ulicą Krapkowicką. To dobra informacja dla wszystkich kierowców, którzy każdego dnia dojeżdżają m.in. z Krapkowic i Prószkowa do Opola.

Kolejarze zamknęli przejazd pod wiaduktem w ciągu ulicy Krapkowickiej w kwietniu. Od tego czasu wykonawca prac na zlecenie PKP m.in. zdemontował jedno torowisko.

W wakacje do przebudowy Krapkowickiej przygotowywało się także miasto. Inwestycja została zgłoszona do programu Polski Ład. Procedury w konkursie zostały tak skonstruowane, że do momentu rozstrzygnięcia konkursu i przyznania pieniędzy samorząd Opola nie mógł ogłosić przetargu.

Ostatecznie pieniądze zostały przyznane w czerwcu co pozwoliło na ogłoszenie przetargu na usunięcie kolizji na terenie inwestycji. Procedury jednak trwają i dopiero na początku sierpnia nastąpiło otwarcie ofert. Wpłynęła tylko jedna, która blisko 800 tyś. złotych przewyższała kwotę przeznaczoną na ten cel.

Zdecydowano, że pieniądze nie będą dokładane, a przetarg zostanie ogłoszony jeszcze raz. Z poszerzonym zakresem.

Z uwagi na to, że procedura przetargowa w tego typu zadaniach jest długa i trwa ponad miesiąc, miasto poprosiło kolejarzy o otwarcie przejazdu pod wiaduktem.

źródło: Czas na Opole

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!