Uwaga na oszustów sprzedających węgiel!

Uwaga na oszustów sprzedających węgiel!

Wielu z nas już teraz w pośpiechu zaopatruje się w opał na tegoroczny sezon grzewczy. Spowodowane jest to głównie negatywnymi informacjami o dostępności czy cenie surowca. Jednak musimy pamiętać, że portale ogłoszeniowe to najprostszy dla oszustów sposób, by wzbogacić się cudzym kosztem.

Przekonała się o tym mieszkanka powiatu prudnickiego, która straciła ponad 4000 złotych. Kobieta kilka dni wcześniej, poprzez portal internetowy, zakupiła 3 tony opału na zimę. Jednak po tym jak zapłaciła za towar, kontakt ze sprzedającym się urwał a zamówiony opał nie został dostarczony. Kobieta nie otrzymała również zwrotu pieniędzy.

Przypominamy, że zakup czegokolwiek przez internet wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego szczególnie teraz przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, eko-groszek, pelet itp.) należy sprawdzić czy osoba po drugiej stronie jest wiarygodna i daje gwarancję dostarczenia surowca. Najprostszym sposobem jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru.

informacja: Opolska Policja

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!