W 2023 roku ruszy budowa kolejnych mieszkań

W 2023 roku ruszy budowa kolejnych mieszkań

Szalejące ceny mieszkań i malejąca zdolność kredytowa skutecznie spędza sen z powiek wielu osobom, które marzą o własnym mieszkaniu. Część z nich upatruje swojej szansy w nowych mieszkaniach, które mają powstań nad Nysą Kłodzką. Podczas dzisiejszej (4.07) sesji Rady Miejskiej w Nysie – rajcy dali zielone światło dla inwestycji.

Nowoczesne osiedle na terenie dawnego FSD póki co znajduje się obecnie tylko na papierze. Niezbędne są zmiany planów zagospodarowania przestrzennego, opracowanie projektu, montaż finansowy czy znalezienie wykonawcy. Nieruchomości mają być przeznaczone pod wynajem dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego M. Co jednak w sytuacji kiedy ich status materialny znacząco się poprawi albo nie będą mieli presji na zalezienie lepiej płatnej pracy, skoro jest tani wynajem?

Wynajem nie powinien być dłuższy niż czas na usamodzielnienie się najemcy. Młodzi ludzie chcąc osiedlić się w Nysie mają mieć możliwość taniego wynajmu. Nie będzie to na pewno najem dożywotni. Na dzień zawierania umów chciałbym, aby te warunki były szczegółowo ustawione.

Paweł Nakonieczny, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie

Lokale będą skierowane wyłącznie do osób pracujących i płacących podatki w Nysie, które nie mają jeszcze własnego mieszkania. Budowa powinna ruszyć już w przyszłym roku – dodaje burmistrz Kordian Kolbiarz.

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!