W Niwkach powstanie piękna świetlica

W Niwkach powstanie piękna świetlica

Będzie to tętniące życiem miejsce integracji, wspólnych inicjatyw, spotkań i pozytywnego działania. 150 tysięcy złotych na ten cel przekazał gminie Chrząstowice samorząd województwa opolskiego. Radość mieszkańców jest tym większa, że do tej pory w tej urokliwej podopolskiej miejscowości świetlicy nie było.

Niwki to mała spokojna miejscowość położona wśród lasów i pól. Warto jednak podkreślić, że mieszkają tu bardzo aktywni mieszkańcy, którzy zabiegali o to, aby w ich wsi pojawiła się świetlica z prawdziwego zdarzenia.

Odkąd przestała tu funkcjonować miejscowa szkoła, w zasadzie nie było miejsca, gdzie mieszkańcy mogliby się spotkać. Dzięki determinacji mieszkańców i gminy Chrząstowice, przekazujemy umowę o wsparciu w wysokości 150 tysięcy złotych na budowę świetlicy – tłumaczy członek zarządu województwa, Szymon Ogłaza.

Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice informuje, że została już przeprowadzona procedura przetargowa:

W przyszłym miesiącu planujemy podpisanie umowy z wykonawcą. Kwota poprzetargowa to 418 tysięcy złotych, w tym 150 tysięcy złotych wesprze nas samorząd województwa. Kwota ta na pewno zadecydowała o tym, że świetlica powstanie – tłumaczy wójt.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!