W Nysie będzie się ścigać ponad 120 załóg!

W Nysie będzie się ścigać ponad 120 załóg!

Blisko 20 lat Nysa musiała czekać na powrót rajdowych emocji. Dziś wiadomo, że impreza „chwyciła” a miłośnicy ścigania już zacierają ręce. Przed nami 2 Rajd Nyski.

Rajd będzie miał miejsce w Nysie i okolicach w dniach 7-8 maja. Będzie drugą rundą Tarmac Masters oraz drugą rundą Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego. Do zawodów już zgłosiło się blisko 120 zagłów z całego kraju, które będą walczyć o punkty w sezonie 2022. Rajd rozpocznie się 7 maja o godz. 18:00 startem honorowym z dziedzińca Dworu Biskupiego w Nysie.

Bardzo się cieszę, że po blisko 20 latach Rajd Nyski wraca na sportową mapę Nysy. Jestem przekonany, że kolejne edycje będą organizowane w kolejnych latach. Najbliższy rajd ma już znaczenie ponadregionalne. Liczba zagłów i zainteresowanie, które temu towarzyszy świadczy o potrzebie takiego wydarzenia.

Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy

Wracamy z wielkim ściganiem – mówi Michał Czapko. Co prawda różnego rodzaju wyścigi były organizowane w ostatnich latach, jednak były to wyścigi o charakterze amatorskim, a nie sportowym.

Ostatni rajd dla zawodowców miał miejsce w 2003 roku. Za bazę rajdu wybraliśmy Stadion Stali. Chcemy wyjść do mieszkańców oraz kibiców. Auta będą skupione w centrum, a każdy kto będzie chciał się zapoznać z rajdami, będzie miał okazję zobaczyć maszyny z bliska i porozmawiać z kierowcami. Ponadto zaplanowaliśmy piknik gdzie między innymi będą miały miejsce pokazy pierwszej pomocy.

Michał Czapko, dyrektor rajdu

Na terenie byłej fabryki FSD zorganizowany zostanie odcinek pokazowy, który potrwa około 2 godzin. Tam mieszkańcy będą mogli zobaczyć maszyny w akcji.

Pamiętam jak w 2003 roku kibicowaliśmy Pawłowi Dytce. Mam nadzieję, że frekwencja w rajdzie jeszcze się zwiększy, jednak już blisko 120 ekip to duży sukces. Trasy wokół Nysy są niezwykle wymagające ale dające naprawdę duża frajdę z jazdy.

Maciej Krzysik, pilot rajdowy

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Konferencja prasowa związana z 2 edycją rajdu

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!