Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.06.2022

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.06.2022

W dniu 30 czerwca 2022 roku  na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 63 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 48 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 143 zastępy, w sile 601 strażaków.

O godz. 18:53 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Opolu otrzymało zgłoszenie o wypadku z udziałem motocykla w okolicach miejscowości Grabin. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikowi zdarzenia. Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze był wstrzymany.

Minionej doby nad województwem opolskim doszło do zdarzeń związanych z gwałtownymi opadami atmosferycznymi oraz silnym wiatrem, odnotowano 45 zdarzenia, w sile 325 strażaków. Podtopieniu  uległy posesje, piwnice w budynkach mieszkalnych i garaże. W czasie trwania burzy w powiecie opolskim i nyskim doszło do zerwania części dachów budynków mieszkalnych. W wyniku działań nie odnotowano osób poszkodowanych oraz nie przeprowadzono ewakuacji.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania
Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
mł. kpt. Grzegorz Piśniak

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!