Wędrowny festiwal literacki zagości w Opolu

Wędrowny festiwal literacki zagości w Opolu

Spotkania z autorami, warsztaty, koncert, atrakcje dla najmłodszych oraz obwoźna księgarnia – w ostatni dzień wakacji Opole stanie się najbardziej zaczytanym miastem w Polce. Wszystko to za sprawą Festiwalu „Miedzianka Po Drodze”.

W tym roku, po dwuletniej przerwie festiwal wraca w nowej odsłonie. Rozpocznie się dwudniowymi warsztatami tematycznymi w Miedziance, a następnie festiwalowa kolumna wyruszy w podróż po Polsce, gdzie odwiedzi siedem miast, w tym Opole.

W Opolu na miłośników książek będzie czekać szereg atrakcji. Już od godz. 14.00 na Placu Wolności obok Miejskiej Biblioteki Publicznej, która jest gospodarzem wydarzenia, rozpoczną się spotkania z pisarzami i pisarkami: z Filipem Springerem, Mariuszem Szczygłem, Jarosławem Mikołajewskim oraz z Barbarą Klicką.

O 21.00 rozpocznie się koncert Michała Zygmunta, który w swojej twórczości łączy dźwięki natury z brzmieniem instrumentalnym. Opolską część Festiwalu zakończy wydarzenie plenerowe Latarnicy i Latarniczki, podczas którego goście festiwalu będą czytać publiczności. Nie zabraknie także warsztatów, kina letniego, a w obwoźnej księgarni będzie można kupić wiele ciekawych publikacji.

fot. Urząd Miasta Opole

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!