Wojewódzkie Obchody Święta Policji

Wojewódzkie Obchody Święta Policji

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk był gospodarzem uroczystości związanych z tegorocznymi obchodami Święta Policji na Opolszczyźnie, które odbyły się w Prudniku. Podczas zbiórki zasłużeni policjanci otrzymali odznaczenia „Za Długoletnią Służbę”, „Zasłużony Policjant” oraz akty mianowania na wyższe stopnie. 

Wczoraj odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji na Opolszczyźnie. Pierwszy raz po długiej przerwie, spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19, mundurowi mogli spotkać się w większej liczbie osób i wspólnie z mieszkańcami województwa celebrować ten dzień.

Główne obchody rozpoczęły się o godzinie 10:00 mszą świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła w Prudniku. Natomiast uroczysty apel rozpoczął się o godz. 11:30 na prudnickim rynku. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk.

W tym roku, w całym garnizonie opolskim, odznaczone i wyróżnione zostały 62 osoby, a 768 funkcjonariuszy mianowanych zostało na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości 12 policjantów otrzymało odznakę „Zasłużony Policjant”, 8 osób medal „Za Długoletnią Służbę”, a 10 funkcjonariuszy odebrało akty mianowania na wyższe stopnie.

Po oficjalnych uroczystościach odbył się festyn na Stadionie Miejskim w Prudniku. Uczestnicy imprezy mieli okazję między innymi obejrzeć pokaz tresury psów służbowych, sprawdzić symulator dachowania i zderzenia oraz uczestniczyć w konkursie plastycznym. Na miejscu chętni mogli z bliska przyjrzeć się policyjnym pojazdom służbowym, czy też dowiedzieć się co zrobić, aby zostać policjantem.

Były także lody, wata cukrowa, dmuchańce oraz popcorn. Nie zabrakło oczywiście też grochówki. Tym, którym było gorąco, pomocni byli strażacy. Największą furorę zrobił jednak bieg na fotoradar, w którym uczestniczyli zarówno dzieci jak i dorośli. Rekordzista biegł z prędkością blisko 25 km/h.

fot. Opolska Policja

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!