Wolontariusze potrzebują wsparcia

Wolontariusze potrzebują wsparcia

Wolontariusze chcą być bardziej skuteczni i chcą się doskonalić w swojej pracy. Dzięki pieniądzom, przekazanym przez urząd marszałkowski, zorganizują szkolenia dla siebie i dla tych, którzy chcą pomagać innym.

Organizacje pozarządowe pomagają potrzebującym, a w ostatnich miesiącach także osobom uciekającym przed wojną, od lat organizują czas wolny dla najmłodszych, przebywają z potrzebującymi w hospicjum czy organizują koncerty i spotkania. Jednocześnie zwracają uwagę na potrzebę kształcenia się, integracji, wsparcia ze strony specjalistów.

W urzędzie marszałkowskim przedstawiciele organizacji pozarządowych podpisali umowy, które są wynikiem wcześniej ogłoszonego konkursu, którego celem było usprawnienie pracy wolontariuszy. Pieniądze otrzyma między innymi Stowarzyszenie 'Pozytywni’ z Nysy.

Nasze, choć młode, stowarzyszenie szybko się rozrasta. W porównaniu z zeszłym rokiem powiększyliśmy się dwukrotnie. Jeżeli chcemy sprawnie działać, musimy się poznawać. Mamy potrzebę spotkania ze specjalistami, którzy nauczą, jak wykorzystywać nasz potencjał. W zeszłym roku mieliśmy podobne szkolenie i już teraz widzimy, jak bardzo przydało się ono po 24 lutego, kiedy wybuchła wojna na Ukrainie. Dzięki szkoleniu wiedzieliśmy, jak mądrze i skutecznie pomagać – mówi Jolanta Trytko-Warczak ze Stowarzyszenia 'Pozytywni’.

 

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!