Wpadli z narkotykami

Wpadli z narkotykami

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komisariatu II Policji w Opolu, zatrzymali dwóch mieszkańców miasta. 19 i 23-latek są podejrzani o wprowadzenie do obrotu narkotyków oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

Do tej sprawy kryminalni zabezpieczyli blisko 2 kilogramy marihuany oraz amfetaminę. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

Praca operacyjna, obserwacja i dotarcie do świadków pozwoliły na przeszukanie mieszkania 19-latka. To tam policjanci znaleźli ponad 500 gramów marihuany oraz amfetaminę. W toku prokuratorskiego śledztwa funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu 35-krotne wprowadzenie do obrotu środków odurzających, w tym 14–krotne udzielanie narkotyków osobie nieletniej.

Komenda Miejska Policji w Opolu

Na tym opolscy policjanci nie poprzestali. W następnej kolejności dotarli do osoby, od której zatrzymany nabywał odpłatnie substancje zabronione. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Opola. Podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci znaleźli marihuanę w słoiku, a blisko kilogram tego narkotyku zabezpieczyli w piwnicy, którą podejrzany przywłaszczył, a klucz ukrył w rurze kanalizacyjnej. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Opola zarzutu wprowadzenia do obrotu co najmniej 2,5 kilogramów marihuany za kwotę łączną nie mniejszą niż 60 tysięcy złotych – informują Policjanci.

Fot. KMP Opole

administrator

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!