Wydarzenia Okołofestiwalowe 2022

Wydarzenia Okołofestiwalowe 2022

Po pandemicznych zawirowaniach Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki wraca do swojej tradycyjnej daty i odbędzie się w czerwcu. A Opole wraca do gry oferując wiele wydarzeń, które dzieją się w mieście wokół festiwalu.

Festiwalowe święto rozpocznie się w piątek (17.06) odsłonięciem muralu Andrzeja Nowaka o godz. 17:00 przy ul. Ściegiennego 7a. Wydarzeniu towarzyszyć będą przyjaciele z zespołów TSA oraz Złe Psy, którzy wspólnie odegrają na żywo jeden z utworów artysty. Dzień później na opolskim rynku zostanie otwarta wystawa poświęcona muzykowi.

W piątek o godzinie 18.00 ruszy happening Most Festiwalowy, czyli projekt przygotowany przez studentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego na Zielonym Moście nad Młynówką.  W piątkowy wieczór na rynku o godz. 18:30 zapraszamy na wyjątkowy koncert Ani Dąbrowskiej.

Niezmiennie co roku opolanie będą mogli spotkać się z artystami podczas Kawiarenki z Gwiazdami, która potrwa dwa dni, sobotę i niedzielę. Podczas tegorocznej edycji Muzeum Polskiej Piosenki zaprosi do udziału w Kawiarence m.in. Katarzynę Cerekwicką, Annę Wyszkoni, Krzysztofa Cugowskiego, Krzysztofa Jaryczewskiego oraz Andrzeja Rybińskiego.

Po drugiej stronie ratusza swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki odsłonią: IRA, Partita, Golec uOrkiestra, Krzysztof „Jary” Jaryczewski oraz Bogdan Olewicz.

Szczegóły na plakacie.

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!