Wystartowało 'Opolskie dla Młodzieży’

Wystartowało 'Opolskie dla Młodzieży’

Młodzież, jak zwykle, nie zawodzi. Szykuje się moc sportowych atrakcji. Pierwsze inicjatywy ruszają już w najbliższy weekend.

„Opolskie dla młodzieży” to odpowiedź na potencjał, jaki drzemie w młodych ludziach w wieku 16-26 lat. Mają oni pomysły i działają w grupach nieformalnych, co do tej pory stanowiło przeszkodę w staraniu się o pieniądze. Ten potencjał postanowił wykorzystać samorząd województwa opolskiego.

Minimum formalności, dokumenty, faktury i rozliczenie po stronie opiekuna – operatora, którym w przypadku sfery sportowej jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu.

Jednym z beneficjentów projektu, jest grupa z gminy Pakosławice:

W ramach naszych dwóch projektów chcemy zorganizować I Mistrzostwa Województwa w Bilardzie oraz piłkarski „Piknik sportowy z Orłem”. Jesteśmy pierwszym w województwie profesjonalnym szkolnym klubem bilardowym. Mamy już sukcesy, w przeszłości nasi zawodnicy zdobywali m.in. mistrzostwa Europy. Chcemy odbudować klub, który przez jakiś czas nie funkcjonował – wyjaśnił Adam Raczyński, wójt Pakosławic, opiekun projektów.

Ten projekt to nowość. Do tej pory to stowarzyszenia i fundacje składały wnioski do Urzędu Marszałkowskiego. Jak tłumaczą władze regionu – doświadczenie z pierwszej edycji projektu 'Opolskie dla Młodzieży’ pokaże, w którym kierunku zmierzać jeśli chodzi o rozwój inicjatywy.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!