Za nami piknik 'Z nami bezpieczniej’

Za nami piknik 'Z nami bezpieczniej’

Już po raz kolejny policjanci z Nysy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu mieli okazję spotkać się z całymi rodzinami podczas pikniku w Skorochowie. Na uczestników czekały liczne konkursy oraz pokaz sprzętu i wyposażenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

9 lipca, w Skorochowie na terenie ośrodka AKWA Marina odbył się piknik rodzinny pn. „Z nami  Bezpiecznie”. Organizatorem przedsięwzięcia była Opolska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Oprócz policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i Komendy Powiatowej Policji w Nysie, do działań na rzecz bezpieczeństwa włączyły się również Straż Pożarna oraz Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

Mundurowi zachęcali rodziny do udziału w konkursach, których tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Każdy kto zmierzył się z zadaniem i prawidłowo odpowiedział na pytanie dostał nagrodę. Najmłodsi mogli wziąć udział w zawodach – bieg slalomem w alkogoglach. Starsi uczestnicy pikniku mogli natomiast skorzystać z symulatora dachowania i zderzenia pojazdów. Dzięki temu na własnej skórze mogli poczuć, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Wśród dzieci największą popularnością cieszyły się policyjne samochody i motocykl. Dzieciaki z radością siadały za kierownicę, sprawdzały działanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Podczas imprezy rodzinnej policjanci rozdawali odblaski, dmuchane piłki i rękawki do pływania. Przypominali, zarówno najmłodszym jak i dorosłym, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz zgodnie z przepisami poruszać się po drodze.

fot. Opolska Policja

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!