Zadbaj o czyste powietrze – zapytaj eksperta

Zadbaj o czyste powietrze – zapytaj eksperta

84 absolwentów otrzymało świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz certyfikaty audytora standardu środowiskowego budynku mieszkalnego dzięki studiom na Politechnice Opolskiej. Będą wspierać gminy i ich mieszkańców w dziedzinie poprawy jakości powietrza.

Zyskali oni nowe kompetencje, aktualną wiedzę i narzędzia, jak rozmawiać, doradzać mieszkańcom i jednocześnie skłonić ich do zastąpienia „kopciucha” najbardziej optymalnym, ekologicznym źródłem ogrzewania.

Najważniejszy jest człowiek. Bez ludzi dobrze przygotowanych i wyposażonych w kompetencje nie zrobimy żadnego kroku do przodu. Chcę naszych gminnych koordynatorów jednocześnie prosić o wrażliwość na wszelkie aspekty ochrony środowiska – gleby, wody, odpadów –  i edukację ekologiczną. W niektórych gminach będą to jedyne osoby merytorycznie przygotowane do spraw środowiskowych – mówi marszałek, Andrzej Buła.

Przypomnijmy, że 1 października ubiegłego roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej studia rozpoczęło 91 studentów, a 84 ostatecznie je zakończyło i obroniło prace dyplomowe.

Naukę sfinansowała Komisja Europejska w ramach Program LIFE i współfinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach realizowanego przez urząd marszałkowski projektu LIFE – System zarządzania jakością powietrza w województwie opolskim.

fot. Urząd Marszałkowski

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!