Zatrzymani nietrzeźwi sprawcy wypadków

Zatrzymani nietrzeźwi sprawcy wypadków

 W miniony weekend na drogach Opolszczyzny, funkcjonariusze zatrzymali 46 nietrzeźwych kierujących. W powiecie namysłowskim policjanci dwukrotnie byli wzywani do groźnych zdarzeń drogowych. W obu przypadkach kierujący byli nietrzeźwi. Nic nie usprawiedliwia pijanych kierowców, którzy stanowią realne zagrożenie na drodze!

Niestety, wciąż trafiają się osoby, które ignorują policyjne apele o nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.  W ostatni weekend na drogach naszego województwa, policjanci zatrzymali 46 nietrzeźwych kierujących. W powiecie namysłowskim doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałęm nietrzeźwych kierowców.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotni wieczór. 37-letni kierowca hyundaia, na trasie Wilków-Namysłów, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Uderzenie było tak silne, że samochód dachował rozpadając się na części. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Swoje uprawnienia stracił już wcześniej, również z podejrzeniem kierowania pod działaniem niedozwolonych substancji.

Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę, w miejscowości Jastrzębie. 40-letni kierowca, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, mimo próśb rodziny wsiadł do samochodu i odjechał z miejsca zamieszkania. Po przejechaniu zaledwie kilkudziesięciu metrów, uderzył w przydrożne drzewo, rozbijając osobowego forda. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z powodu poniesionych obrażeń został przewieziony do namysłowskiego szpitala. Policjanci zatrzymali mu uprawienia do kierowania samochodami.

Obaj kierowcy zostali już przesłuchani. Usłyszeli zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara grzywny nie mniejsza niż 5 tysięcy złotych, sądowy zakaz kierowania pojazdami a nawet do 2 lat więzienia.

fot. Opolska Policja

editor

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Please disable your adblocker or whitelist this site!